Little Live Lady

Little Live Lady

9.5.15

Přečteno: duben 2015

Ahoj všem! 

Tak jsem tu s dalším "přečteno". 
A dnes to nejspíš bude i celkem stručné, jelikož za duben se mi povedlo přečíst jen dvě knihy... A které to byly? Podívejte se...

Stephen King - Pan Mercedes


Anotace: 
Muž v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty na chodníku, na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu zmizí. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň naznačí, že chystá mnohem strašlivější útok - masakr tisíců lidí. Detektivnííběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli vyšinutého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí.
 
Co na to já: 
Teda… Jestli tohle bylo inspirované skutečnou událostí… Tak to ufff a doufám, že žádný další magor podobného ražení se nikde nepotlouká. I když od začátku čtenář ví kdo že to ten magor je, vůbec nic to nemění na tom, že je tahle detektivka (skoro až thriller) napínavá jako kšandy od začátku až do konce. Skvěle popsané postavy, pár nečekaných momentů a pár těch, které sice čekáte, ale stejně vás dostanou. Takže potvrzuji, že i detektivky panu Kingovi jdou a rozhodně doporučuji!


Emily Brontë - Na Větrné hůrce


Anotace: 
Slavný romantický a dramatický román Emily Brontëové se odehrává v tajuplném prostředí samoty uprostřed mokřin, kam přichází nový nájemce, aby nečekaně prožil strašidelné noční dobrodružství a začal pátrat po osudech nevlídných a drsných obyvatel usedlosti. Objevuje příběh, na jehož počátku stojí nenaplněná láska, cit, jenž jako zhoubný oheň spálil duši a zanechal v ní jenom pustošivou nenávist a celoživotní touhu po pomstě. Heathcliffova neukojitelná krutost po léta ničí životy lidí z usedlosti, pak ale láska, kterou nelze řídit rozumem, znovu zasáhne do osudů hlavních hrdinů.
 
Co na to já: 
Já vlastně nevím… Kniha to určitě není špatná, to ani náhodou, ale… Pořád mi vrtá hlavou proč se všichni chovali tak divně… A ani nevím, jestli byl mezi všemi osobami příběhu někde ukrytý "kladný hrdina". Osobně mi byli všichni protagonisté protivní, jejich chování mi bylo protivné a asi mi úplně unikl opravdový záměr knihy. Trochu normální mi přišel asi jedině Hareton, ale když vezmu v úvahu, jak to s ním nakonec dopadlo, asi byl taky trochu mimo. Doplnila jsem si další knihu z klasiky a teď se pro klid duše vrhnu na něco normálního, tohle mě prostě neuchvátilo.

Co jste za duben přečetli vy? A četli jste některou z těchto knih? 
Dete mi určitě vědět ;o)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za milý komentář :o)