Little Live Lady

Little Live Lady

28.2.16

Přečteno: únor 2016

Přeju krásnou neděli přátelé!

Sice únor ještě běží, ale do zítřka už asi žádnou knihu přečíst nestihnu… A tak se tu dneska mrknem na únorové přečteno. Začíná se ukazovat, že mou optimální duševní potravou na měsíc jsou 3 knihy (minulý měsíc taky a loni… jeje, tolikrát, že to ani nespočítám ;o)). Není to moc, ale lepší než nic. Teda pro mě. Myslím si totiž, že bez knížky v ruce, kabelce, batohu,… bych to ani nebyla já. No fakt!

Tak jdem na to - k dnešnímu článku doporučuju nasednout do vlaku! (však sami uvidíte ;o))


Agatha Christie - Vlak z Paddingtonu


Anotace:
Ukázka autorčiny suverénní vypravěčské formy, bohaté imaginace, dějového napětí a obratné zápletky. Detektivem je tu slečna Marplová, stará dáma z anglické vesnice, která pod bezbranným vzhledem skrývá vynikající pozorovací a dedukční schopnosti a na základě intimní znalosti lidí dokáže bystře odhadnout jejich povahy. V této detektivce řeší záhadu zločinu zahlédnutého v kupé jedoucího vlaku. Děj uvádí čtenáře do ponurého měšťanského domu, kam na žádost slečny Marplové pronikne její mladá pomocnice Lucy, aby hledala ukrytou mrtvolu. Dívka slečnu Marplovou průběžně informuje o svých objevech a ta už na pachatele obratně nachystá past.


Co na to já:
Největší část téhle knížky jsem asi přečetla ve vlaku… Byla jsem na cestě pro auto (paradox), jeden vlak měl 30 minut zpoždění, další mi ujel… A tak bylo na čtení času dost. Slečna Marplová jako většinou nezklamala. Líbilo se mi prostředí domu, kde se děj odehrává a moje fantazie jela naplno při představách o tom, jak to tam muselo vypadat. Zápletka byla dobře vyhrocená a abych řekla pravdu, až dost pozdě jsem přišla na to, kdo byl pachatelem. Ale to jsem celá já, většinou čekám s napětím až do posledních stran ;o)Klaus Eckhardt - V Agia Galini číhá smrt

Anotace: 
Soukromý detektiv Jak Anatolis se nudí. Jeho přítelkyně Marika odcestovala a ve známé turistické destinaci Agia Galini na jihu Kréty zatím není žádný velký ruch. Jenže pak najdou na pláži po útesem mrtvého turistu. Byla to nehoda, sebevražda, nebo dokonce vražda? A pak se začne situace zamotávat

Co na to já:
Hodně čtivé! Měla jsem občas problém s rozeznáním všech postav - příběhem jich prostupuje celkem dost - naštěstí měl ale autor skvělý nápad! Na začátku knihy je totiž seznam všech a tak když si nejste malinko jistí, můžete se do něj kdykoliv podívat. Ne že bych to teda dělala, ale nápad je to dobrý. Já si radši počkám, jestli mi to dojde… A došlo. Musím říct, že dost dlouho mi všechny události nedávaly smysl, říkala jsem si jak to spolu všechno může souviset… A světe div se, souviselo to spolu fakt skoro všechno! Závěrečné rozuzlení bylo skvělé, i když na mě už trochu "moc". No, uvidíte až si tuhle poctivou "detektývku" z krásného řeckého městečka přečtete sami ;o)


Paula Hawkins - Dívka ve vlaku

Anotace: 
Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Co na to já:
Vezmeme to hezky popořádku… Knížka se mi líbila, četla se mi taky celkem dobře, jen prvních cca 130 stran jsem se nemohla začíst. Nevím proč, asi se mi příběh nezdál dostatečně poutavý a nepřitáhl si mě. Ono řekněme si pravdu - číst o tak trochu alkoholičce co každý den jezdí do imaginární práce a čučí z okna vlaku není úplně trhák (kdo z nás to někdy nezažil?). Pak se trochu něco začalo dít, ale to už jsem zas tušila, kdo za to může (což je u mě DOST neobvyklé!). Každopádně ke konci kniha pěkně jede, nikde se moc nezadrhává a příběh graduje až do úplného konce, kde se i trochu zklidní. Přiznávám, že ten konec jsem slupla jak malinu, jen mě trochu mrzí, že to takhle nešlo celou dobu..  PS: rozhodně to není nová "Zmizelá" - mojí reakci na tuhle knihu najdete tady.


Tak a to je konec únorového vlakového přečteno. Četli jste nějakou z knih? Nebo máte tip na nějakou lepší, zajímavější, vtipnější,… jakoukoliv? Tak mi napište!

Pac a pusu D*

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za milý komentář :o)