Little Live Lady

Little Live Lady

8.1.17

Přečteno: prosinec 2016


Nádherný víkend všem!

Venku mrzne až praští a mně se nic moc nechce.. Tak jsem se rozhodla dát konečně dohromady mini prosincové přečteno. Čím víc se blížily Vánoce, tím míň času jsem věnovala čtení… Místo něj jsem radši balila dárky, koukala na pohádky a nebo se jen tak poflakovala a kochala se atmosférou :o).
Přes svátky mi ale knížky začaly chybět a tak jsem narychlo přelouskala Bridget… Co si o ní myslím si můžete přečíst níž ;o).

Fredrik Backman - Muž jménem Ove

Anotace:
Román o lásce, pořádném nářadí a o tom, proč je důležité jezdit saabem. Ovemu je padesát devět let. Řídí saab. Na pozici předsedy družstva vlastníků byl sice vystřídán už před pár lety — což on sám považuje za převrat, ale to mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. A o tom, jak se změní životy lidí, kteří se s Ovem setkají.

Co na to já:
Když jsem knížku začínala číst, moje první reakce bylo mírné zděšení. Hned po pár stránkách člověk zjistí, že hlavní hrdina chce spáchat sebevraždu. A to mi trochu sebralo vítr z plachet. Doufala jsem, že celá kniha nebude depresivní a jen o tom, jak se někdo snaží zasebevraždit. Naštěstí jsem se ale o několik stránek dál smála nahlas a děkovala autorovi, že mě v té depce nenechal. Rozhodně můžu tuhle knihu jenom doporučit, mně se líbila moc a těším se na nějakou další, podobnou.


Helen Fielding - Bridget Jonesová: láskou šílená

Anotace:
Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridgit je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!

Co na to já:
Loňský vánoční dárek, který jsem konečně přečetla o letošních Vánocích :o). Musím říct, že mě osobně víc bavila ta stará (=mladší) Bridget. Ne že by tahle byla špatná, jen je.. Jiná. Asi to bude trochu tím, že jsem věkem blíž k té praštěné třicítce (bože můj, už jenom asi 3 a půl roku mi do ní chybí). I když zas musím přiznat, že téhle starší Bridget se asi dějou větší a šílenější věci. Její karamboly ať už v lásce nebo v péči o děti mě rozesmály i rozesmutněly, takže knížka svůj účel určitě splnila… A teď se konečně můžu podívat na poslední film :o).

Pro dnešek je to všechno, ještě pro vás chystám tradiční rekapitulaci přečtených knih za uplynulý rok, ale tu si dáme někdy příště ;o).

Pac a pusu D*

2 komentáře:

 1. Muž jménem Ove mě zaujal již v knihkupectví, hned, jak budu mít příležitost, přečtu. :)
  Filmovou Bridget miluju, žádnou knihu jsem nečetla, ale co jsem poslouchala audioknihu (myslím, že to bylo Dítě B. G.), tak jsem si říkala přesně to samé, že ta stará B. je prostě větší topka. Občas prostě ty jedničky jsou lepší než ta pokračování. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím souhlasit, ne vždycky je pokračování srovnatelné s prvním dílem. Já teda taky viděla nejdřív filmy a až po x letech jsem se dokopala ke knížkám... A i ty první knížky byly o chlup lepší než filmy ;o). Ale fakt jen o chlup, Bridget můžu vidět i číst pořád dokola :D.

   Vymazat

Moc děkuji za milý komentář :o)