Little Live Lady

Little Live Lady

7.12.16

Přečteno: listopad 2016


Krásný přelom týdne!

Jako obvykle jsem se vším ve skluzu a jsem ráda, že jsem se (konečně!) dokopala k přečteným knihám za listopad. Co vám budu povídat, z toho počtu (jsou jen dvě, zase) vám musí být jasné, že mi to poslední dobou nějak nejde… A to je podzim! Na podzim přece všichni čtou, leží pod dekou, pálí svíčky a nedělají nic jiného! Chachááá, tak snad se mi to taky povede ;o).

Andy Weir – Marťan
Anotace:
Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení…

Co na to já:
Tohle je něco! Tahle kniha mě vážně bavila! Musím se přiznat, že v knihovně jsem po ní sáhla jen proto, že jsem měla v notebooku připravený stejnojmenný film, na který jsem se chtěla podívat. A jsem ráda, že jsem vydržela. Děj nemá žádné prodlevy, všechno hezky utíká a plyne. Navíc jsem měla častokrát pocit, že tentokrát už se fakt něco stane a bude to celé v pr…. . Nechci prozrazovat jak to nakonec dopadne (i když kdo viděl film tak ví) ale čtení je to opravdu skvělé. Chvílemi jsem se smála nahlas (Kuba vám to může dosvědčit) a chvílemi bych si snad i začala okusovat nehty nervama, jak to celé dopadne. Za mě 5/5, určitě doporučuju!

Aňa Geislerová - P.S.
Anotace:
Soubor fejetonů, kterými herečka Aňa Geislerová přispívala do magazínu ELLE, nyní vychází knižně. V souhrnném vydání vyvstává příběh, který mohl dříve čtenářům snadno uniknout; příběh části života, ve které jako by se odehrálo úplně všechno. Příchod nových členů rodiny, odcházení těch starých, lásky, pády, úspěchy, problémy. Pět podivuhodných let, k nimž autorka přidala ještě několik dříve nepublikovaných textů.

Co na to já:
Nádherná knížka (vizuálně). Obsahově o něco slabší.. Ilustrace Lely jsou úžasné a skvěle doplňují krátké fejetony. Anin styl mám celkem ráda, jen toho tady na mě bylo dost. Nechci zkoumat jak moc jde spíš o fikci - při několikáté zmínce o bílých peřinách jsem šla do kolen – fakt má doma někdo POŘÁD povlečeno bíle?!? Některé fejetony jsou vážně báječné, na jiných je ale bohužel znát marná snaha o to, aby byly vůbec „o něčem“. Měla jsem ji číst po částech. Já vím. Ale to prostě neumím. Pokud jste šikovnější a knihu si rozumně nadávkujete, budete spokojenější a bude se vám líbit víc ;o).


Dnes už je to vše, mějte se krásně!

Pac a pusu D*

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za milý komentář :o)