Little Live Lady

Little Live Lady

11.3.17

Přečteno: únor 2017


Třetinu března už máme za sebou a ostuda (já) jsem tu s novým článkem o přečtených knihách za měsíc únor.

Abych se vám přiznala, únor mi utekl tak rychle jak je to jen možné. I když je jen o dva dny kratší než průměrný měsíc, připadalo mi, že se zkrátil snad o 14 dnů. Některé povinnosti a závazky mi z koláče času ubíraly další kousky a já už se těším, jak se mi (snad) koncem tohoto měsíce podaří začít relaxovat a pracovat zase trochu na sobě.

Protože hlavně právě se sebou trávímě většinu života ;)

Dost řečí, jdeme na to!


Stephen King - To

Anotace: 
Hrůza v podobě démonického vraždícího klauna Pennywise se do Derry vrací každých sedmadvacet let. V roce 1957 se zkázu podařilo odvrátit skupině sedmi dětí, outsiderů, jimž se každý vysmíval. Koktající Bill, černoch Mike, obézní Ben, ukecaný Richie, astmatický Eddie, židovský chlapec Stanley a Beverly, dcera věčně opilého žebráka. Všichni už mají své životy, rozprchli se do všech stran, někteří jsou úspěšní, jiní ne. Musí se ale znovu setkat a splnit dávný slib, na který už zapomněli, z něhož však přesto mají podvědomě hrůzu. Po letech se vracejí do Derry, aby se s Pennywisem utkali ještě jednou. Jenom oni jsou schopni společnými silami, zlo sídlící v kanálech pod městem, porazit. Postupné rozpomínání se na minulost, která rozhodně nebyla harmonická, je bolestivé a parta bývalých dětí ví, že ve zkoušce, jíž se nemůže vyhnout, půjde o všechno… TO je možná nejsugestivnější román krále hororu a děs v něm je natolik reálný, že už vždycky budete obcházet kanálové mřížky s mrazením v zádech.

Co na to já:
Klasika všech klasik, troufám si říct.
O téhle knize už snad bylo řečeno vše. Nic tak obsáhlého jsem zatím v životě nepřečetla a samotnou mě udivuje jak lehce to šlo. Celý příběh se odvíjel bez jakéhokoliv zaškobrtnutí, každá stránka byla něčím zajímavá a tak jsem listovala a listovala až na konec. Ze začátku jsem měla problém zorientovat se ve všech postavách a utvořit si celkový obrázek, nicméně po pár stranách se tenhle problém vyřešil sám, najednou mi bylo vše jasné a známé… Překvapilo mě, že ačkoliv jsem očekávala snad nejděsivější příběh ve svém životě, zase až tak hororové to nebylo… Nejvíc ze všeho mě děsilo, jak se Pennywise dokáže proměnit v to, co konkrétního člověka děsí nejvíc. Tahle představa se mi ani trochu nezamlouvala. Konec příběhu už byl trochu moc, ale to se mi někdy u pana Kinga stává. Miluju jeho horory, příběhy samotné, ale někdy je nadpřirozena trochu moc. Nicméně to jsou jen mé pocity a preference, pokud patříte k těm, co nadpřirozeno vítají s otevřenou náručí, vůbec nic vám dojem z knihy nezkazí.  Ocenila jsem vylíčení osudů jednotlivých hrdinů, tyhle části knihy mě bavily nejvíc. A I díky nim rozumím rozsáhlosti celého příběhu. Pokud by totiž pan King cokoliv vynechal, už by to nebylo ono. Doufám, že si tuhle knihu přečtu v budoucnu znovu.


Zdeněk Svěrák - Nové povídky

Anotace:
Soubor povídek na nejrůznější téma s autorovou typickou hravostí a humorem.
V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů.
"Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo." Zdeněk Svěrák

Co na to já:
Po náročném Kingovi něco na odlehčení. A byla to velice dobrá volba. Zdeněk Svěrák mě baví a jeho povídky taky. Vtipné, příjemné a hlavně ze života. Protože co si budeme povídat, právě život sám píše ty nejlepší příhody. A pak ještě pan Svěrák. Jeho styl psaní je přirozený, takže ani nevíte jak a povídky do vás padají jedna za druhou. U některých se smějete, u některých usmíváte, některé vás pohladí po duši a některé jsou ne přímo smutné, jen tak moc reálné, až vás trochu mrazí. Pokud hledáte příjemné čtení třeba na cestu vlakem, tohle bude rozhodně to pravé.


Pac a pusu D*

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc děkuji za milý komentář :o)